Ušné sviečky a ich použitie
Ušné sviečky sa ako tradičná terapia používali už starovekými Grékmi. Popularizované však boli indiánskym kmeňom z dnešnej oblasti USA. Ten ich používal na harmonizáciu, očistenie, no nemenej počas liečebných rituálov a obradov.
Kmeň "Hopi" časť svojho života a rituálov s ušnými sviečkami poznamenal na stenách jaskýň jednej z najväčších prírodných pamiatok – Grand Canyon v časti Arizona. A keďže sa všetko dobré raz rozšíri, ušné sviečky sa v dnešnej podobe s tisícročnou tradíciou dostali aj k nám.
Ušné sviečky a sviečková terapia
Naše sviečky sú podobne ako v minulosti, ručne vyrábané zo zmesi včelieho vosku a prírodného bavlneného plátna. Po ich zapálení sa vďaka tvaru a komínovému efektu vo vnútri sviečok uvoľňuje para obohatená o účinné látky, ktorá prúdi do ucha. Tá výsledkom vákua a prúdenia následne odčerpáva vosk a nečistoty z uší. Teplo sálajúce zo sviečky navyše prehrieva liečené miesto a vďaka tomu pozitívne pôsobí na reflexné zóny. Proces terapie ušnou sviečkou, ktorá pomáha regulovať tlak v uchu zahŕňa pohodlné umiestnenie sviečky do ušného kanálika.
Uplatnenie sviečok
Vďaka prirodzenému tlaku, ktorý neustále prúdiaci vzduch v spojení s plameňom sviečky vyvoláva, majú sviečky účinok na reguláciu tlaku v ušiach. Okrem toho sú ideálnym nástrojom na upokojenie oblastí uší a celkovo vyvolávajú relaxačný účinok. Ušné sviečky Medo sú ďalej využiteľné pri:
zápale dutín,
bolestiach hlavy,
prechladnutí,
zníženom sluchu,
prievan
zápal
pískanie šumenie
nádche,
problémoch s čuchom,
hromadení ušného mazu,
migréne, psychických problémoch a strese,
bolestí hrdla, mandlí a zubov.
Návod na použitie
Ušné sviečky Medo, tak ako aj telové sviečky s terapiou obsahujú na obale podrobný návod na aplikáciu. Dôležité je pred aplikáciou vždy skontrolovať, či je na užšom konci sviečok gáza, a prichystať si pohár s vodou na uhasenie. Osoba, na ktorej sa sviečkovanie vykonáva, leží na boku, s hlavou podopretou vankúšom, aby bol zvukový orgán vertikálny. Pred samotným sviečkovaním použijeme olej, či krém a prstom premasírujeme lymfu za uchom od jamky až po krk. Následne vkladáme zapálenú sviečku do ucha. Balenie obsahuje ochranný krúžok, do ktorého sa sviečka vkladá, s čím sa zabraňuje prípPOZOR" />adnému popáleniu, či pokvapkaniu voskom .
Po vyhorení sviečky po označený pásik s logom ju uhasíme v nádobe s vodou. Tým, že sviečka prehrieva priestor okolo ucha, lymfa za uchom, prípadne hrčka, spazma zmäkne a uvoľní sa . Opakovane prstom masírujeme olejom, či krémom lymfu za uchom od jamky až po krk. Uši sú párový orgán, preto aplikujeme sviečku aj do druhého ucha (samozrejme s masážou lymfy pred aj po vypálení sviečky). Následne sa jeden deň koná pauza, po ktorej sa celý proces opakuje.
POZOR : Dôležité je, aby sa hneď po sebe sviečkovou terapiou liečili obidve uši, vďaka čomu hemisféra mozgu zostáva v rovnováhe. Ak sa terapia sviečkou vykonáva na osobe, ktorá má vysoký krvný tlak, ušný bubienok operovaný, zapálený, či nejakým spôsobom porušený, sviečky sa nesmú vkladať do ucha. V takomto prípade sa ušné sviečky prikladajú na jamky za ušným lalokom